رنگ مناسب برای مخازن آب

رنگ مناسب برای مخازن آب، از خانواده ی پوشش های دو جزئی اپوکسی می باشد. جهت خرید محصول با فروشگاه رنگ رادین، مرکز پخش رنگ های صنعتی و ساختمانی، تماس بگیرید.

مشخصات انواع رنگ مناسب برای مخازن آب

مخازن نگهداری و لوله های انتقال آب چه از جنس  فلزی و چه از جنس بتنی، با گذشت زمان دچار پوسیدگی و خوردگی می شوند. این امر باعث از بین رفتن سازه و نیز ورود ذرات ناخالصی به درون آب می شوند. بنابراین باید سطح این سازه ها را با رنگ های مناسب پوشاند.

پوشش های دو جزئی اپوکسی، مقاومت بسیار عالی در برابر رطوبت، دما، حلال ها، مواد شیمیایی و نیز تنش مکانیکی دارند. از طرف دیگر قابلیت تمیز شدن آسان، یکی از موارد تمایل به استفاده از این رنگ ها در چنین سازه هایی شده است. با توجه به نوع آب موجود در منبع می توانیم سیستم رنگ آمیزی مناسب پیشنهاد دهیم که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

رنگ آمیزی مخازن نگهداری آب شرب

رنگ مناسب برای این مخازن باید از نوع بهداشتی باشد. پوشش اپوکسی بهداشتی معمولا با ضخامت حدود 100 تا 200 میکرون فیلم خشک اجرا می شود. هاردنر این پوشش از نوع پلی آمینوآمید می باشد. اگر منبع فلزی بود بعنوان آستر ضد خوردگی از یک دست پرایمر زینک فسفات اپوکسی استفاده کنید. در صورتی که مخزن از جنس بتنی باشد بهتر است تا از یک دست سیلر اپوکسی جهت اشباع نمودن سطح داخلی بتن استفاده نماییم. سپس رنگ رویه را اجرا می کنیم.

پوشش رنگی مخصوص مخازن و لوله ی انتقال فاضلاب و پساب

فاضلاب ها و پساب های صنعتی دارای انواع مواد خورنده ی اسیدی، قلیایی و نیز حلال های شیمیایی گوناگون با خورندگی مختلف می باشند. بنابراین باید از پوشش های بسیار مقاوم استفاده کنیم. پوشش اپوکسی ماستیک با درصد جامد بالا و نیز اپوکسی گلس فلیک دو رنگ بسیار مناسب جهت این امر می باشند. این دو پوشش هاردنر پلی آمین دارند و مقاومت و دوام بالا در برابر عوامل خورنده نشان می دهند. پوشش های ذکر شده را بصورت سلف پرایمر اجرا کنید. ضخامت اجرایی این رنگ ها بالای 200 میکرون فیلم خشک می باشد.

پوشرنگ مناسب جهت مخازن در معرض آب شور

آب شور خود خورندگی نسبتا بالایی بر روی سازه ایجاد می نماید و قلیایی می باشد. بنابراین باید از پوشش رنگی با مقاومت بازی بالا استفاده کنیم. رنگ کولتار اپوکسی یکی از بهترین گزینه ها برای این سازه های می باشد. این پوشش نیز دارای هاردنر پلی آمینوآمید است و با ضخامت تا 150 میکرون فیلم خشک اجرا می شود. رنگ را بصورت سلف پرایمر اجرا کنید. البته می توان از آستر ضد خوردگی زینک ریچ اپوکسی نیز بعنوان گزینه ی مناسب استفاده کنیم.

رنگ آمیزی مخازن حاوی آب و حلال شیمیایی و اسیدی

حلال ها خود خوردگی بالایی ایجاد می نمایند. از آنجا که در آب حل شده و غلظت آن ها اندکی کاهش می یابد پس می توان از رنگ هایی با مقاومت خوب در برابر انواع عوامل قلیایی و اسیدی متوسط استفاده کنیم. رنگ اپوکسی فنولیک گزینه ی مناسب جهت این امر می باشد. این پوشش در سطح فلز با آستر ضد خوردگی مخصوص به خود و در سطح بتن با سیلر اپوکسی اجرا می شود. هاردنر رنگ از نوع پلی آمینوآمید است و با ضخامت تا 150 میکرون فیلم خشک اجرا می شود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید محصول با مهندس محمدخانی تماس بگیرید.

ثابت:02144377126

همراه:09129687674

رنگ مناسب برای مخازن آب

پوشش اپوکسی مخازن نگهداری آب

 

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 1 / 5. تعداد رأی: 1

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما