روش جلوگیری از زنگ زدن آهن با رنگ

روش جلوگیری از زنگ زدن آهن با رنگ های صنعتی یکی از بهترین گزینه های جلوگیری از خوردگی این سازه ها می باشد. انواع محصولات رنگ های صنعتی و ساختمانی با قیمت نمایندگی در شرکت رنگ رادین، عرضه می شود.

روش جلوگیری از زنگ زدن آهن با رنگ های صنعتی

سازه های آهنی، با توجه به درصد بالای فلز آهن در داخل خود، مستعد زنگ زدگی شدید می باشند و حتما باید توسط رنگ های مخصوص، محافظت شوند. رنگ های محافظتی صنعتی معمولا دو جزئی می باشند و قدرت محافظت شیمیایی، فیزیکی، حلالی، رطوبتی و دمایی عالی دارند. با توجه به شرایط قرارگیری سازه و نوع خوردگی می توان رنگ ها و آستر های مناسب را پیشنهاد نمود که در زیر به اختصار بیان می کنیم:

خوردگی رطوبتی

این نوع خوردگی بسیار مرسوم می باشد و مخصوصا برای سازه های ساخلی و یا لوله ها و مخازن نگهداری انواع آب ها اتفاق می افتد. بهترین رنگ آستر جهت پوشش این سازه ها زینک ریچ اپوکسی می باشد. بعنوان رنگ لایه رویه می توان از اپوکسی و یا پلی اورتان استفاده نمود.

خوردگی شیمیایی

نوعی خوردگی می باشد که در نتیجه ی ارتباط فلز با انواع مواد شیمیایی اسیدی و قلیایی بوجود می آید. رنگ محافظ مناسب، آستر زینک فسفات و یا زینک کرومات اپوکسی و یا رنگ ها استر فنولیک و یا گلس فلیک می باشد. رنگ های رویه نیز انواع رنگ های اپوکسی فنولیک و گلس فلیک و یا اپوکسی ماستیک می باشد.

خوردگی دمایی

در این روش با بالا رفتن دمای فلز، فرآیند خوردگی بسرعت اتفاق می افتد. جهت کاهش این پروسه می توان از آستر زینک اتیل سیلیکات و با رنگ رویه ی نسوز سیلیکونی استفاده نمود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید محصول با مهندس محمدخانی تماس بگیرید.

ثابت:02144377126

همراه:09129687674

عناوین مرتبط:

کاربرد رنگ اپوکسی برای فلزات

روش رنگ آمیزی استیل ضد زنگ

روش جلوگیری از زنگ زدن آهن با رنگ

رنگ زدن آهن

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما